Nasza posługa

Spotkania Odnowy

Spotykamy się w każdy piątek o 17:45. w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dąbrowskiego 19, 59-225 Chojnów.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiarę i doświadczyć żywej obecności Jezusa.

„Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza”. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” J 7.37-39.

Noce Nikodema

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”. Mt 11,25-26.28-29.

w każdy ostatni piątek miesiąca zapraszamy na Noc Nikodema, podczas której służymy wsparciem duchowym dla osób uzależnionych oraz będących w trudnej sytuacji życiowej.

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie

W każdą 3 niedzielę miesiąca w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie po mszy św. o 17:00 odprawiane jest nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienie podczas którego, każdy z nas może doświadczyć autentycznego spotkania z Chrystusem.  Zbawicielem i Lekarzem ciał i dusz ludzkich. Jedynym Uzdrowicielem, który jedynie ma moc uzdrawiać.

Zobacz więcej ...

Inne formy posługi

Dni Skupienia

Jeśli chcesz odnowić swoją relację z Bogiem … Jeśli stoisz na rozdrożu i nie wiesz, którą drogę …

Zapraszamy na organizowane cyklicznie przez naszą Wspólnotę Dni Skupienia.

Chojnów dla Jezusa

Modlimy się za nasze Miasto. Za Chojnów. Za wszystkich mieszkańców miasta i gminy Chojnów.
Jest to modlitwa permanentna, nieustająca.
Czy pragniesz modlić się za swoje miasto, swoją wioskę, za ojczyznę? Spróbuj być uważnym na to, co widzisz wokół siebie. Niech twoje serce stanie się wrażliwe na ludzką biedę i zagubienie. Czekamy na ciebie. Na twoją modlitwę.

Modlitwa wstawiennicza

Jest to modlitwa o charakterze prośby, w której jedna osoba lub grupa osób wstawia się do Boga za drugim człowiekiem. Jest to najbardziej bezinteresowna modlitwa prośby, ponieważ jest błaganiem Boga o łaski dla innych osób, czasem zupełnie nieznanych. Jeżeli są w twoim życiu sprawy, które chciałbyś oddać Bogu, nie wahaj się. Przyjdź! Tylko w Bogu  „znajdziecie ukojenie dla dusz waszych”.

 

Więcej …

Kim Jesteśmy?

Kilka słów o Wspólnocie.

Prowadzący

O Odnowie ..

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis scelerisque posuere maximus. Aenean eu mi tincidunt, volutpat massa vitae, interdum justo. Donec pellentesque turpis vel felis dignissim fermentum. Quisque nec metus non libero porta ornare nec sed nunc. In ornare id risus quis hendrerit. Praesent auctor hendrerit risus eget commodo.

aneta
Anetka Animatorka

Dlaczego jestem w Odnowie? Dlatego, że Tu zrodziło się nowe spojrzenie na życie, na doświadczane trudności i nową hierarchię wartości – tę która powinna być od zawsze.
Odnowa daje mi osobistą relację z Jezusem, która jest źródłem wewnętrznej siły, a ona daje moc do przetrwania największych życiowych burz.
Jestem tu Bo chcę MU powiedzieć „jestem do TWOJEJ dyspozycji” abyś czynił to, czego pragniesz.

Mariola
Mariola Animatorka

Dla mnie Odnowa  to codzienne zapraszanie Ducha Świętego do mojego życia, mojej codzienności.

To przemiana serca, myślenia i działania. Nowe życie z Bogiem.  Świadomość tego, że z Jezusem mogę wszystko.

Pragnienie dzielenia się doświadczeniem Bożej Miłości.

ola
Olimpia Animatorka

Do Odnowy przystąpiłem z potrzeby serca aby pogłębiać swoją wiarę oraz poznawać ludzi, którzy podobnie jak ja poszukują Boga.

Bycie we wspólnocie daje mi poczucie bezpieczeństwa, wewnętrznego spokoju oraz wchodzenie w prawdziwą osobistą relacje z Bogiem. Pozwala mi również odkrywać jak wielką moc ma modlitwa wspólnotowa.

Jacek png
Jacek Animator

O różnych grupach osób świeckich dowiadywałam się czytając prasę katolicką. Coraz częściej pojawiała się w mojej głowie myśl, a właściwie chęć należenia do jakiegoś grupy. I wtedy usłyszałam, że w naszym kościele odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych Odnową w Duchu Świętym. To był początek, obecnie  mija już rok naszych wspólnych spotkań. Nasze modlitwy, śpiewy, rozmowy jeszcze bardziej pogłębiły moją osobistą modlitwę, szczególnie do Ducha Św., którego proszę o dary, dziękując za to, co otrzymałam.

bogusia
Bogusia Animatorka

Wspólnota powstała w czerwcu 2015r. jako owoc Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym poprowadzonego w trakcie spotkań modlitewnych grupy wiernych chojnowskich parafii. Podczas wspólnej modlitwy i uwielbiania Pana w mocy Ducha Świętego dzielimy się Słowem i świadectwem. Otwierając się na dary i charyzmaty Ducha Świętego chcemy razem kroczyć drogą zaangażowania w służbę Kościołowi, potwierdzając, że kochający Bóg jest blisko każdego człowieka.

proboszcz
Ks. Mirosław Opiekun Odnowy

Powstanie Odnowy w Duchu Św. w Chojnowie zawsze było pragnieniem mojego serca. Tak samo jak pragnieniem mojego serca było i jest doświadczanie bliskości Jezusa.

Zdjecie Marek
Marek Lider Odnowy

Odnowa w Duchu Świętym "Miriam"modlitwa

„Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza”. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” J 7.37-39

 

Wspólnota powstała w czerwcu 2015r. jako owoc Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym poprowadzonego w trakcie spotkań modlitewnych grupy wiernych chojnowskich parafii. Podczas wspólnej modlitwy i uwielbiania Pana w mocy Ducha Świętego dzielimy się Słowem i świadectwem. Otwierając się na dary i charyzmaty Ducha Świętego chcemy razem kroczyć drogą zaangażowania w służbę Kościołowi, potwierdzając, że kochający Bóg jest blisko każdego człowieka.

Liderem Wspólnoty jest Marek Olszewski, który razem z animatorami posługuje modlitwą wstawienniczą i prowadzi spotkania. Opieką Kościoła otacza nas ks. proboszcz Mirosław Makowski.

Obrane imię – „Miriam” – znaczy ‘napawa radością’, a odwołuje się do tradycji naszej parafii – poświęconej Maryi Niepokalanie Poczętej.

Oprócz spotkań modlitewnych, Wspólnota gromadzi się też na okresowych dniach skupienia i posługuje modlitwą wstawienniczą po Mszy Świętej o Duchu Świętym – sprawowanej w III niedzielę miesiąca.

Na wspólną modlitwę zapraszamy do kościoła parafialnego w piątki o godz. 17.45.

Zdjecie Marek

Jeżeli masz jakieś pytania

skontaktuj się z nami.

Najnowsze wpisy

IIIND1

Msza Święta z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie

Już w najbliższą niedzielę – t.j. 17 lutego 2019 r. gorąco zapraszamy na kolejną Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym, po której odbędzie się nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie […]

IIIND1

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie

W najbliższą niedzielę – 20 stycznia 2019 r. – zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła parafialnego NP NMP w Chojnowie na wotywną Mszę św. o Duchu Św., po której będzie wystawienie […]

IIIND1

Nocne czuwanie i kolejna Msza Św. z modlitwą wstawienniczą

Przed nami obfity w łaskę weekend! Już z piątku na sobotę z 14 na 15 grudnia całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się w naszym kościele parafialnym w Chojnowie o […]

Zobacz wszystkie wpisy

© Marek Olszewski, Gołaczów 2016