photo-1445299370299-fba06c02df22

Żyć słowem Bożym

Posted on Posted in Refleksje

Żyć słowem Bożym.

Co to znaczy? Na czym to polega? Czy wystarczy tylko czytać słowo boże i je rozważać? Czy też należy iść dalej – wdrażać, wplatać  je w swoje życie. Pewnie to ostatnie. Ale jak to zrobić? To takie trudne. Życie i sprawy dnia codziennego nie za bardzo pozwalają nam na ciągłe rozmyślanie o Bogu o wdrażaniu Jego przykazań i implementowanie jego słów w nasze codzienne sprawy. Diabeł ciągle nam mąci w głowach ciągle podsuwa nowe prawdziwe i wyimaginowane problemy i sprawy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania, co więcej podaje nam na talerzu sposoby ich rozwiązania, które na pozór są łatwe, proste i nadają się do natychmiastowego wdrożenia, ale tak naprawdę wikłają nas i wciągają w jeszcze większą matnię. Tak najczęściej postępujemy. I działamy tak jakby Boga nie było.

By się przed tym uchronić, by żyć zgodnie ze swoim sumieniem, z poczuciem pokoju w sercu i by doświadczać obecności Boga w swoim życiu trzeba nieustannie się wsłuchiwać co Bóg ma w danej sprawie do powiedzenia. Jak On by do tej sprawy podszedł. W jaki sposób by ją rozwiązał. Bóg  zawsze daje światło i rozwiązanie. Tylko nie zawsze jest ono dla nas wygodne. Czasami jest trudne dla nas, wymaga pokory i zawierzenia się Bogu. Jezusowi. Wymaga też cierpliwości i zgody na cierpienie. Na umniejszenie swojego ego. Bóg dając rozwiązanie daje również siły do tego by wytrwać. Daje też pokój w sercu. I daje też przekonanie, że efektem tego wszystkiego będzie prawdziwe dobro.

Życie słowem bożym jest więc ustawicznym naśladowaniem Jezusa. Jest szczodrym dzieleniem się miłością, którą On nam obficie daje. Najprostszą receptą  jest kochać swoich bliźnich bardziej niż siebie samego. jest bardziej dbać o innych niż o siebie. Powie ktoś „to trudne”. I ma rację. Bo najtrudniej jest pokonać siebie samego. ale kto powiedział, że ma być łatwo?

Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *