Projectc

Czy Bóg mnie kocha?

Posted on Posted in Refleksje

Czy Bóg mnie kocha?

wielu z nas często zadaje sobie takie pytanie. szczególnie wtedy gdy coś nam nie wychodzi. Gdy dzieje się coś złego. Przychodzi wtedy refleksja. Zaczynamy się zastanawiać nad swoim życiem, nad tym co robimy. Nad tym co schrzaniliśmy w życiu.

I rodzi się pytanie czy to wszystko wpłynęło na nasze relacje z Bogiem. Czy czasem nie dostajemy teraz po łapach za nasze grzechy? Za brak miłości?

Zaczynamy  sprowadzać relacje  z Bogiem do poziomu relacji z innymi ludźmi. Relacji, w których w większości wypadków jest coś za coś. Bezinteresowność jest niemodna. No może czasem dla spokoju sumienia.

W ogóle nie przychodzi nam do głowy, że ktoś może nas kochać tak bezinteresownie. Tylko za to że jesteśmy. Że kocha nas pomimo tego całego bałaganu, który tworzymy wokół siebie, naszych wad, złośliwości i grzechów przez nas popełnianych nieomal co co chwilę.

Podchodzimy więc do tematu że jak my źle to Bóg musi nam przywalić. Musi być jakieś cierpienie.

A to tak nie działa. Bóg nas zna. Zna również nasze uczynki i zamiary. W Jego pojmowaniu i praktykowaniu miłości nie ma miejsca na gniew i karanie. Bóg nas kocha takich jakimi jesteśmy. Chce tylko naszego dobra. Jesteśmy dla Niego bardzo ważni. Każdy z nas z osobna. I nic tego nie jest w stanie zmienić. Nawet nasze odwrócenie się od Niego.

Więc skąd te kary i cierpienia?

Większość jest skutkiem naszych wyborów. Wyborów podejmowanych bez oglądania się na Boga. Wyborów podejmowanych pod podszeptem diabła, który chce byśmy błądzili, byśmy odsunęli się od BOGA. Pozostałe są często próbą na, którą wystawia nas Bóg by zahartować naszą wiarę, by pogłębić zaufanie do Niego. Jak Hiob.

Więc nie zastanawiajmy się czy Bóg nas kocha. Bo On naprawdę nas kocha.

Zastanówmy się nad tym, jak dana sytuacja może przyczynić się do wzmocnienia naszej wiary. Do dokonywania wyborów zgodnych z wolą Pana.

Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *