photo-1443527216320-7e744084f5a7

Czy ja kocham Boga?

Posted on Posted in Refleksje

Czy ja kocham Boga?

Dziwne pytanie.

Dla człowieka niewierzącego – bezsensowne.
Dla człowieka wierzącego – odpowiedź jest jednoznaczna: Kocham! I to bardzo!
Ale czy nie ma w tym jakiegoś automatyzmu? Bo tak nas uczono, tak nam wpajano?

Czy tak naprawdę każdemu w odpowiedzi na to pytanie przychodzi jakaś refleksja? Czy naprawdę czuję to sercu? Czy mówiąc do Boga kocham Cię czuję coś? Coś takiego co czuje się do osoby ukochanej, to drgnienie serca, tą radość bycia razem? Każdy z nas, który się kiedykolwiek zakochał wie o czym mówię.

Owszem mówi się że z kochaniem Boga jest jak ze starym małżeństwem, uczucia są mniej ważne, ważna jest wierność i coś tam jeszcze. To tak jakby starszym osobom zabrać prawo do nieustającego zakochania się w sobie, nawet po 30, 40 czy 60 latach małżeństwa.

Z Bogiem jest podobnie. On jest w nas ciągle zakochany. W każdym z nas.

Gorzej z naszej strony. Ciągle nie mamy dla Niego czasu. Ciągle nam coś przeszkadza. Już nie pamiętamy jak się z buta szło do ukochanej dziewczyny parę kilometrów by ją zobaczyć i pogadać z 5 min. i z powrotem się wracało, tak że serducho samo niosło. Wszystko się rzucało. Na to zawsze był czas. Nie było innej opcji.

A Bóg? On przecież zawsze czeka. To i poczeka, aż nie znajdę trochę czasu. Może w weekend? Może. Może nie.

To nie są objawy zakochania się. To nie są objawy miłości. Robimy raczej z Boga jakiegoś gościa od spraw trudnych i rozwiązywania naszych problemów. Dlaczego? Bo wtedy właśnie o Nim sobie przypominamy. Przecież On nas kocha  to i pomoże!

Jak mało jest w naszym życiu chwil kiedy potrafimy poczuć prawdziwą miłość do Niego. Kiedy czujemy, że jesteśmy w Nim beznadziejnie zakochani!

W takich chwilach naprawdę czujemy, że On nas naprawdę kocha, że odwzajemnia nasze uczucia. Nawet daje nam więcej. Tyle, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać tej miłości dla siebie i musimy się nią dzieli z innymi.

Więc zakochujmy się w Bogu!

Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *