zajaczej

Wielkanoc. Czy warto gonić zajączka?

Posted on Posted in Refleksje

Wielkanoc. 

Coraz mniej ludzi świętuje Zmartwychwstanie Jezusa. Coraz więcej ludzi zaczyna gonić jakiegoś zajączka. Życzenia  stają się jakieś inne, nie mające nic wspólnego z wiarą. W tym pędzie życia, gdzieś pogubiliśmy Boga. Stał się elementem jakieś tradycji, zwyczaju. Święcimy pokarmy, ale zniknęła gdzieś refleksja po co to robimy. Czemu ma to służyć. Nie chcemy się zatrzymać w pędzie. Sami sobie dokładamy obowiązków. Jeszcze kolejne zakupy, jeszcze trzeba posprzątać, ugotować, upiec. Na Boga nie ma czasu. A to przecież Jego święto. Jego czas. Nie ma większego święta. Zastanawiam się kto chciałby być takim solenizantem, którego wszyscy lekceważą, olewają, nie mają dla niego czasu, tylko szykują ucztę, spotkanie niby na jego cześć, ale tak naprawdę to chcą by go na niej nie było, bo zawadza i przeszkadza. Bo porusza trudne tematy. Bo czasem jest wyrzutem sumienia. Smutno by mu było. Można się sfrustrować i załamać.

Ale Bóg się nie załamuje. On czeka cierpliwie. Czeka na zaproszenie. Czeka na moment, kiedy go zaprosimy do tego naszego świętowania. Chce się z nami radować. Chce być z nami. Naprawdę szkoda gonić tego zajączka. Nigdy go nie złapiemy. Zawsze będzie szybszy. Zawsze będzie tych zajączków więcej. Diabeł nie pozwoli byśmy się nudzili. On się cieszy gdy tak gonimy. Ma niezły ubaw.

Więc może, pora na refleksję. Pora się zatrzymać. Usiąść przy Jezusie i porozmawiać z Nim o naszym zbawieniu. Porozmawiać o zbawieniu naszych bliskich.

Jezus zrobił swoje. Reszta należy do Mnie. Do Ciebie.

Nie  zmarnujmy tego co On dla nas zrobił. Czego dokonał przez śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie.

Przestańmy gonić zajączki!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *